Uncategorized

Tisková zpráva – Meditrina 2023

Meditrina zná svého šampiona 6. ročníku

Velké Pavlovice, 25.3.2023 – soutěž vín, která jsou hodnocena ryze dámskou odbornou komisí má za sebou již svůj 6. ročník. Po tří leté covidové odmlce se společně pod jednou střechou opět sešly milovnice vína, enoložky, sommeliérky a vinařky, aby společně vybraly nového šampiona vín. Tím se letos stal Ryzlink rýnský 2015 z vinařství Marcus.

Soutěž Meditrina, která nese název podle římské bohyně zdraví a vína se snaží spojovat ženy v oboru, který je stále vnímán především jako mužský. Stejně tak jako v předchozích ročnících tvořilo hodnotící komisi 25 odborných degustátorek, které společně ohodnotily přibližně dvě stovky vín z České republiky, Rakouska i Francie. “Letos jsme poprvé do hodnocení zařadily i stále více populární kategorii naturálních vín, která zatím bohužel v podobných vinařských soutěžích nedostávají svou šanci zazářit. Máme radost, že se nám od vinařů i do této kategorie přihlásilo hned několik skvělých vzorků, ze kterého naše degustátorky jednoznačně vybraly za svého vítěze Palašáka z vinařství Syfany“ říká garantka soutěže, Natálie Bordácsová.

Součástí soutěže Meditrina je také hodnocení nejlepšího vína od ženy enoložky, kterou se letos stala Eliška Becková z Vinařství No. 44. Právě tato vinařka zvítězila se svými víny hned ve dvou kategoriích. Konekrétně v kategorii Suchá bílá vína zvítězil Ryzlink vlašský 2021 a v katergorii Tichá vína sladká zvítězil Tramín červený 2021 ve výběru z cibéb.

V kategorii růžových vín se vítězem stalo Rulandské modré – rosé z vinařství U Kapličky a nejlépe hodnoceným červeným vínem soutěže pak Dornfelder 2021 výběr z hroznů od Štěpána Maňáka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *